Sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym

Sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym

 

Zagrożenia epidemiologiczne w gabinecie kosmetycznym

 

Świadomość możliwych zagrożeń epidemiologicznych w gabinecie kosmetycznym w ostatnich latach znacznie wzrosła. Jest to zasługą zarówno prawodawcy wprowadzającego nowe wymagania w zakresie dezynfekcji i sterylizacji w zakładach kosmetycznych, jak i prasy branżowej nieustannie powracającej do tego tematu. Coraz więcej klientek ma porównanie jakości usług polskich i zagranicznych gabinetów. Nawet w popularnej prasie kolorowej, telewizji czy radiu pojawiają się informacje, jakie klient może i powinien mieć wymagania aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort korzystając z Państwa usług.

Podstawowe zasady, których powinna przestrzegać każda szanująca zdrowie swoje i klientów kosmetyczka można opisać krótko:

 

DEZYNFEKCJA – MYCIE – STERYLIZACJA

 

Pamiętajmy o myciu i dezynfekcji rąk.

Przy zabiegach gdzie istnieje prawdopodobieństwo naruszenia ciągłości tkanek stosujmy rękawiczki jednorazowe.

Konieczne jest aby każdy klient obsługiwany był zdezynfekowanym, umytym i wysterylizowanym kompletem narzędzi.

Regularnie myjmy i dezynfekujmy odpowiednimi, przeznaczonymi specjalnie do tego celu środkami wszystkie powierzchnie,  z którymi styka się zarówno klient jak i personel gabinetu.

Pamiętajmy: gabinet kosmetyczny w dzisiejszych czasach należy traktować jak każdy gabinet zabiegowy i stosować w nim podobne jak w Służbie Zdrowia procedury.

 

Sterylizacja narzędzi jest w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. Wiemy jak ogromne problemy stwarza w Służbie Zdrowia występowanie zakażeń szpitalnych. Każdy przypadek zarażenia pacjenta powoduje nie tylko natychmiastową utratę zaufania dla instytucji, w której zdarzyło się zaniedbanie, ale często również prowadzi do procesów sądowych, najczęściej wygrywanych przez pacjentów.

Aby mieć pewność, że nasi klienci są bezpieczni musimy sterylizować narzędzia. Jedynie sprzęt, który został poddany sterylizacji w parze o wysokiej temperaturze pod ciśnieniem, czyli w autoklawie parowym, zagwarantuje zniszczenie zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych form drobnoustrojów (bakterii, wirusów, grzybów).

          

Sterylne narzędzia, czystość i porządek w gabinecie nie tylko poprawią komfort pracy personelowi, ale przede wszystkim sprawią, że świadomy klient zawsze będzie wracał do gabinetu, w którym może czuć się bezpiecznie.

 

KUPUJĄC  STERYLIZATOR UPEWNIJ SIĘ, ŻE JEST TO SPRZĘT, KTÓRY GWARANTUJE ZNISZCZENIE WSZYSTKICH FORM WSZELKICH GROŹNYCH MIKROORGANIZMÓW. NIE KAŻDY SPRZĘT DOSTĘPNY NA RYNKU POD NAZWĄ STERYLIZATOR JEST AUTOKLAWEM.

loader do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl